چگونه مخاطبمان را بشناسیم

چگونه مخاطبمان را بشناسیم ؟ – قبل از این که هر کار دیگری انجام دهید، قبل از این که بررسی کلمات کلیدی را انجام دهید، قبل از این که یک برنامه تبلیغات بنویسید، قبل از این که کمپین تبلیغات کلیکی گوگل (ppc)خود را راه اندازی کنید، و یا صفحه فرود (landing page) خود را بسازید باید مخاطب خود را بشناسید.

 

چگونه مخاطبمان را بشناسیم

ویژگی های شخصیتی مخاطبان

ما در مورد مخاطبان عمومی مثل زنان ۲۰ تا ۴۰ ساله یا مدیران بازاریابی شرکتهای رو به رشد صحبت نمی کنیم. زمانی که در مورد مخاطبان صحبت می کنیم در واقع در مورد شخصیت حرف می زنیم. از این پس شما باید در مورد ویژگی های شخصیتی مخاطبان تان فکر کنید. ما در مورد شخصیت های خاصی صحبت می کنیم. کسانی که ویژگی های شخصیتی، اهداف، رویاها، ترس ها، ارزش ها و دیدگاه های مشخصی دارند.ما به دورانی رسیده ایم که ثروت در بازارهای گوشه (Niche Market)یا تخصصی است و تعداد نامحدودی بازار گوشه وجود دارد.

 

 

استفاده از شخصیت ها

چرا باید از شخصیت ها استفاده کنیم؟ چرا نباید دیگر به بازدیدکنندگان فکر کنیم؟ تغییر نگرش دشوار است.بخش بندی بر اساس بازدیدکننده بسیار آسان است. به عبارت دیگر تحلیل افراد بسیار دشوار است. شما در مورد افرادی که از سایت شما بازدید می کنند چه می دانید؟ به چه گروهی از جامعه تعلق دارند؟ چگونه می توانید محتوایی مناسب نیازهایشان تولید کنید؟ اینجاست که شناخت شخصیت ها به کمک شما می آید!

 

تعریف پرسنا یا شخصیت چیست؟

پرسنا طرح یا الگوی اصلی است که اهداف مختلف را توصیف می کند، الگوی رفتاری بین افراد را بررسی می کند. (کیم گودوین) تعداد میانگین تیپ شخصیتی ۳ تا ۵ است. تیپ شخصیتی نماینده آماری یا دموگرافیک کاربران نیست.

 

چگونه پرسنا یا تیپ شخصیتی خلق کنیم؟

این کار پیچیده و زمان بر است. اما برای شما وجه تمایزی ایجاد می کند. رمز این کار شناخت متغیرهای رفتاری و ارتباط آن ها به اهداف و انگیزه هاست. این یک راهنمای خوب برای موفقیت در کسب و کارتان است.

 

 

سه مرحله ساخت پرسنا:

تحقیق:

اول از همه باید تحقیق خودتان را انجام دهید. باید نقش های اصلی را مشخصی کنید، ایجاد جلسات فوکوس گروپ یا گروه های کانون یا سهامداران، بررسی کردن و آمار گرفتن. شما باید تمامی این اطلاعات را برای ساخت پرسنا داشته باشید.

مدل سازی:

حال زمان تحلیل اطلاعات است و باید به نتیجه گیری برسید. باید رفتارها، اهداف و شخصیت ها را شناسایی کنید. شما باید به خلق پرسناها در پس بازدیدها نزدیک شوید.

به کار گرفتن:

شما تحقیق خودتان را انجام دادید. اطلاعات را آنالیز کردید، حال زمان عمل است. سناریوی اصلی خود را طراحی کنید. اهداف پرسنا را به  اهداف کسب و کارتان متصل کنید. مشخص کنید که هر پرسنا به چه عواملی برای رسیدن به اهداف شان نیازمند است؟ به طور ویژه شما به یک استراتژی نیاز دارید: چگونه هر پرسنا را جذب کنیم؟

 

 

از کجا شروع کنیم؟

از مصاحبه با مشتریان و بازدید کنندگان خود آغاز کنید. با تیم خدماتی خود برای آگاهی از علایق مشتریان  صحبت کنید. این یک «باید» است و حتما باید انجام شود!.مشتری خود را بشناسید، چه چیزی می خواهد، می توانید یک بررسی آنلاین انجام دهید. تا دریابید مردم در وبسایت شما به دنبال چه هستند؟ زمانی که این کار انجام شد باید به خوبی مشتری خود را بشناسید و این سوال را از خود بپرسید: آیا وبسایت من برای هر کدام از آن ها بهینه شده می باشد؟

 

 

در مقاله بعدی ادامه این بحث را دنبال کنید

 

دانلود بهترین اپلیکیشن فارسی بازاریابی حضوری و تلفنی

 

پیوند های مفید:
 

 

 

 

 

۵/۵ - (۷ امتیاز)
چگونه کلمات کلیدی خود را انتخاب کنیم
راهنمایی برای راه اندازی یک استارت آپ
categoryدسته:
استارت آپبازاریابیتبلیغاتثبتطراحی سایتهمدان
: آموزش بازاریابی, اپلیکیشن بازاریابی و فروش تلفنی و حضوری, افزایش ترافیک, افزایش سطح آگاهی نسبت به برند, اهداف شما چیست, ایجاد مشتریان بالقوه, ایده و هدف گذاری مناسب, بـازاریـابی موتورهای جستجو برای کسب و کارهای, بازاریابی اینترنتی در همدان, بازاریابی در بینگ, بازاریابی در بینگبازاریابی در گوگل, بازاریابی در گوگل, بازاریابی در یاهو, بازاریابی موتورهای جستجو, برند سازی, تبلیغات کلیکی, تبلیغات کلیکی گوگل, تولید محتوا, چگونه مخاطبان خود را بشناسیم؟, چگونه مخاطبمان را بشناسیم, دستیابی به ایده و هدف گذاری مناسب, دستیابی به یک ایده مناسب و هدف گذاری, سئو, سئو و بهینه سازی محتوا, سئو و بهینه سازی محتوا سایت, سایت بازاریابی ملی, طراحی سایت بازاریابی, طراحی سایت در همدان, فروش, کمپین تبلیغات, کمپین تبلیغات کلیکی گوگل, محتوا نویسی, مدیریت محتوا, ویژگی های شخصیتی مخاطبان
×

سلام سپاس از حسن انتخاب شما!

برای ارتباط مستیقیم با ما یکی از کارشناسان را جهت پیگیری و پشتیبانی انتخاب نمائید . آیدی مستتقیم تلگرام: @hosseineghlimia 

× گفتگو آنلاین