تبدیل شماره حساب به شبا ملی

شماره حساب بانکی بین‌المللی که مخفف International Bank Account Number (شماره حساب بین‌المللی بانک) می‌باشد و به اختصار IBAN گفته می‌شود، یک استاندارد بین‌المللی برای شناسایی حساب‌های بانکی می‌باشد. این استاندارد فرمت‌های مختلفی در کشورهای مختلف دارد. معمولاً از این کد هنگام واریز پول با واحد یورو به بانک‌های کشورهای اروپایی استفاده می‌شود. از ۱۱ دی ماه ۱۳۸۵ «اول ژانویه سال ۲۰۰۷ میلادی» بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، استفاده از این کد را برای حواله‌های ارزی اجباری کرده است.

شبا یا شماره حساب بانکی ایران

بمنظور تسهیل و استاندارد سازی مبادلات بین بانکی و بین المللی بانک های کشور، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مطابق با استاندارد ISO 13616 تعریف و تبیین شده است و بزودی در تمام سامانه‌های پرداخت بین بانکی منحصراً از این نوع شماره حساب استفاده می‌شود. هر شماره حساب بانکی ، قابل تبدیل به یک شماره حساب شبا می‌باشد. صفحه شماره حساب شبا در دیگر بانک‌ها نیز درگاهی برای دسترسی سریع شما می‌باشد.

 

راهنماء

کاربران گرامی می‌توانند شماره شبا مرتبط با حساب خود را از طریق روش‌های زیر دریافت کنند: درحال حاضر این سرویس جهت حساب‌های متمرکز «سیبا» فعال می‌باشد. شماره حساب‌های متمرکز «سیبا» ۱۳ رقمی می‌باشند. دریافت شناسه شبا از طریق تلفن گویای ۰۹۶۲۲ دریافت شناسه شبا، از طریق تلفن گویای ۰۹۶۲۲ و با ورود کلید شماره ۵ مهیا گردید.

 

دریافت شناسه شبا از طریق پیامک

به منظور دریافت شناسه شبا از طریق پیام کوتاه لازمست یک پیام کوتاه در قالب زیر از سوی متقاضی به شماره ۲۰۰۰۸۰۱۸ ارسال گردد. به محض ارسال نیز پاسخ به همراه کد شبای درخواستی برای مشتری بصورت پیام کوتاه ارسال می‌شود.

 

برای دریافت کد شبای حساب سپرده شماره حساب سیبا + فاصله + عدد صفر «۰ ۰۳۰۱۴۳۶۲۰۴۰۰۶»

برای دریافت کد شبای حساب تسهیلات شماره حساب سیبا + فاصله + عدد یک «۱ ۰۳۰۱۴۳۶۲۰۴۰۰۶»

 

جهت تبدیل شماره شبا یا شناره حساب بانک ملی کلیک کنید

همین مطلب در گوگل

۵/۵ - (۸ امتیاز)
جوملا چیست؟
استارت آپ چیست؟
×

سلام سپاس از حسن انتخاب شما!

برای ارتباط مستیقیم با ما یکی از کارشناسان را جهت پیگیری و پشتیبانی انتخاب نمائید . آیدی مستتقیم تلگرام: @hosseineghlimia 

× گفتگو آنلاین