تاریخچه طراحی وب

تاریخچه طراحی وب – طراحی وب به مهارت ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود.

 

تیم برنرز لی

                                                                                                تیم برنرزلی

تیم برنرز لی، مخترع وب، با برپایی یک سایت وب در اوت ۱۹۹۱، نام خود را به عنوان نخستین سازندهٔ وب در تاریخ نگاشت. او در نخستین وب سایت خود، از ابرمتن و پیوندی برای ایمیل (پست الکترونیک) استفاده کرده بود.در آغاز، وب سایت‌ها با کُدهای ساده HTML نوشته می‌شدند، گونه‌ای از زبان نشانه‌گذاری که ساختار ساده‌ای به وب گاه‌ها می‌داد، شامل سرتیتر و پاراگراف، و توانایی پیوند دادن به آدرس‌های دیگر از طریق ابرپیوند. در مقایسه با روش‌های دیگر، این راه تازه و متفاوتی بود که کاربران به سادگی می‌توانستند با یک مرورگر، صفحه‌های پیوند خورده را باز کنند.

پیشرفت وب

پیشرفت وب – با پیشرفت وب و هنر طراحی در آن، زبان کُد نویسی ، اَبَرمتن یا اچ تی ام ال، پیچیده‌تر و پرانعطاف تر شد. ابزاری همانند جدول‌ها که بیشتر برای نمایش نمودارهای داده‌ای بودند، مورد استفاده نادرست برای چیدمان‌های پنهان در صفحه‌های مختلف وب قرار گرفتند. با پیدایش الگوهای آبشاری وب یا « CSS »، روش های نادرست طراحی با جدول‌های پنهان در صفحه از گردونه خارج، و بجای آن استفاده مناسب از زبان کمکی «CSS» جایگزین شد.

 

 

فناوری های یکپارچه سازی

فناوری‌های یکپارچه سازی  – فناوری‌های یکپارچه سازی پایگاه داده (Database)، مانند زبان‌های کُدنویسی سمت سرور (Server-Side Scripting) مانند CGI، PHP، ASP. NET، ASP، و ColdFusionو استانداردهای طراحی مدرن با الگوها (CSS)، ساختار وب سایت‌ها را باز هم تغییر داد و آنرا پیشرفته تر کرد.همچنین با آمدن نگاره‌های جاندار و فناوری‌های پویانمایی به صفحه‌ها، مانند فلَش (Flash)، چهره وب بیشتر از پیش تغییر کرد.

 

تکامل زبان تخصصی HTML

تکامل زبان تخصصی HTML- بعد ها زبان برنامه نویسی تخصصی HTML به وجود آمد. اولین و مهمترین بخش HTML هایپر لینک ها بودند که ما رو به صفحات دیگری پیوند می دادند. دیری نگذشت که ورود تصاویر, وب ردگرگون ساخت  و طراحان وب صفحاتی را طراحی می کردند که خیلی زیبا به نطر می رسید. (البته در زمان خودشان!)

جاوا اسکریپت وارد می شود

جاوا اسکریپت وارد می شود – HTML روز به روز تکامل پیدا می کرد . تا اینکه سر و کله یک زبان دیگر برنامه نویسی تخصصی وب پیدا شد و آن هم جاوا اسکریپت بود و اینجا بود که طراحان وب پاشونو کردند تو کفش برنامه نویس ها و شروع کردند با متغییر ها و الگورتیم های ساده جاوا اسکریپت سرو کله زدند.

زبان های برنامه نویسی تحت سرور

زبان های برنامه نویسی تخت سرور -اما یک اتفاق وب را کاملا دکرکون کرد و آن هم ورود زبان های برنامه نویسی تخصصی تحت سروربود  که به طراحان وب اجازه می داد طراحی سایت هایی را به گونه ای کاملا پویا انجام دهند.

CSS جای HTML را تنگ می کند

CSS جای HTML را تنگ می کند- CSSبه کمک HTML آمد, , و به قل ساده تر , کم کم قوی تر شد تا جائیکه امروزه قسمت بیشتر  کدهای HTML منسوخ شده است. CSS کدها را بسیار سبک تر و قابل تغییر تر کردند.

توسعه زبان های برنامه نویسی

توسعه زبان های برنامه نویسی – زبان های برنامه نویسی همانند وب پیشرفت می کردند و زبان برنامه نویسی تخصصی سمت سرور PHP مختص وب طراحی شد. امروزه طراحان سایت که برنامه نوبسی تخصصی وب انجام میدهند از PHP استفاده می کنند.

[av_button_big label=’سفارش آنلاین’ description_pos=’below’ link=’manually,http://www.serviceiran.com/order/’ link_target=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-5pr6ggp’ admin_preview_bg=”][/av_button_big]

 

۴.۳/۵ - (۱۵ امتیاز)
طراحی سایت آرایشی بهداشتی
طراحی سایت در تهران
keyboard_arrow_up
×

سلام سپاس از حسن انتخاب شما!

برای ارتباط مستیقیم با ما یکی از کارشناسان را جهت پیگیری و پشتیبانی انتخاب نمائید . آیدی مستتقیم تلگرام: @hosseineghlimia 

× گفتگو آنلاین