Dark Webدارک وب چیست؟

Dark Webدارک وب چیست؟ – همیشه همه چیز دو روی سکه دارد وآن روی سکه را به ما نشان نمی دهد . و اگر اطلاعات کافی در این مورد نداشته باشیم هیچ گاه به دنبال آن نمی گردیم . اگه به طور ساده بخواهیم این مسئله بررسی کنیم .دارک وب آن روی سکه وبسایت است .سایتهایی که حتی یک نشان یا یک آی پی مشخص ندارند یا محیطی که فقط تحت نرم افزار قابل مشاهده است و افرادی محدود آن هم به وسیله نرم افزارهای خاص به آن دسترسی دارند

 

.در این مقاله به مقوله Dark Webدارک وب به طور کامل می پردازیم.

نکته مهم: بیراهه حرکت کردن نتیجه عدم شناخت است.

 

سعی کنید از این شبکه استفاده نکنید.

دارک وب (به انگلیسی: Dark Web) یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.مگر موارد خاص و امنیتی . ردیابی فعالیت‌های آن و شناسایی افراد در آن دشوار و در برخی موارد غیرممکن است. در این شبکه اطلاعات جامعی نهفته شده که افراد ناشناس آن‌ها را مدیریت می‌کنند. فروشندگان مواد مخدر، هکرها، تروریست‌ها ،قاتل ها و افراد سودجو غالباً این دسته از افراد را تشکیل می‌دهند

 

. دارک وب بخش کوچکی از وب پنهان است.

 

Dark Webدارک وب چیست؟

 

ابزارهای مورد نیاز برای دسترسی به دارک وب

VPNوی پی ان و TORتور مهم ترین ابزار برای مرور دارک وب هستند. vpn برای امنیت بیشتر است و این به دان معناست کاملا ضروری نیست. پس بهتر است برای مرور دارک وب از ماشین های مجازی استفاده شود، مجموع این نرم افزارها برای حفظ حریم شخصی ما و کاربران دارک وب است.

 

 

Dark Webدارک وب چیست؟

تفاوت دیپ وب و دارک وب

دیپ وب بخشی از اینترنت است که توسط موتورهای جستجو ایندکس نمی شود.فقط با داشتن آدرس مشخص می شود به دیپ وب دسترسی داشت. وب تاریکDark Web یا دارک وب زیر مجموعه دیپ وب است. بو به همین دلیل بهدر جهت امن ماندن آدرس ها هیچ موتور جستجویی آدرسهای این شبکه را فهرست و ایندکس نمی کنند. البته شاید در آینده این اتفاق بیافتد . بهترین راه برای دسترسی به محتوای دارک وب استفاده از شبکه تور و یا I2P است.

 

 

برای اتصال به شبکه دارک وب چکار کنم

برای اتصال به شبکه دارک وب چکار کنم

مطمئن شوید که کدام VPN را انتخاب می کنید، پیشنهاد می کنیم از ExpressVPN استفاده کنید. مرورگر تور را دانلود کنید. حتما مساعل امنیتی را به شدت بررسی کنید بروز ترین نرم افزار آنتی ویروس راروی سیستم داشته باشید . وب کم ،دوربین، و میکروفن سیستم خود را بپوشانید یا اینکه غیر فعال کنید. لازم است تمامی موارد امنیتی را قبل از مرور در تور رعایت کنید . اگر رعایت نشود ممکن است شما هم قربانی این مرور شوید.

 

دارک وب عمومی است یا خصوصی

دارک وب عمومی است یا خصوصی

دارک وب ها سایت‌هایی هستند که برای عموم قابل مشاهده است اما توسط آی‌پی های مخفی سرور اجرا می‌شوند. در این شبکه تمامی اطلاعات به صورت آنلاین و با پسوردهایی محافظت شده‌اند و برای دسترسی به آنها باید از چندین سد پرداختی مختلف گذشته یا از نرم‌افزارهای ویژه‌ای استفاده کرد.هر کاربری می‌تواند به سادگی از این وب‌سایت‌ها بواسطه سرویس‌هایی همچون هیدن ویکی دیدن کند.

 

 

جستجو وب سایتها در دارک وب

بسیاری از این وب‌سایت‌ها از موتورهای جستجو بهره نمی‌گیرند، از این‌رو جستجو در جستجوگرها برای پیدا کردن آن‌ها تقریباً با شکست مواجه می‌شود. اغلب این وب‌سایت‌ها که آن‌ها را برای مخفی‌سازی هویتشان از ابزار رمزگذاری تور بهره می‌گیرند و پسوند .onion را دارند.قابل مشاهده و جستجو هستند.به این دلیل که برای صاحبان آنها معیار دیده شدن است نه مخفی بودن.

 

 

 

پیوند های مفید:

 

 

 

نویسنده و تحلیلگر مساعل و مقالات فناوری اطلاعات: حسین اقلیمیا

 

 

 

 

۵/۵ - (۲۰ امتیاز)
راهنمایی برای راه اندازی یک استارت آپ
روش بکارگیری کلمات کلیدی با ارزش
×

سلام سپاس از حسن انتخاب شما!

برای ارتباط مستیقیم با ما یکی از کارشناسان را جهت پیگیری و پشتیبانی انتخاب نمائید . آیدی مستتقیم تلگرام: @hosseineghlimia 

× گفتگو آنلاین