تاریخچه فروشگاه های اینترنتی

تاریخچه فروشگاه های اینترنتی – در ایران به ابتدای دهه ۸۰ یعنی زمانی که فروشگاه دیجی کالا تاسیس شد باز می گردد. در آن زمان ها بیشترین مشکل مردم عدم اعتماد به خرید های اینترنتی بود. البته این مشکل با گذشت زمان به تدریج تا حدود زیادی حل شده است و بسیاری از مردم امروزه خرید های خود را به صورت آنلاین انجام می دهند.

راه اندازی فروشگاه اینترنتی 

 راه اندازی فروشگاه اینترنتی به تب داغ این روزها در بین مردم تبدیل شده است. البته با توجه به دسترسی بیشتر مردم به اینترنت فروش از حالت سنتی خارج شده است و طبیعی است که تجارت های سنتی اگر بخواهند ادامه حیات داشته باشند باید با شیوه های جدید تجارت یعنی بازاریابی و فروش اینترنتی آشنا شوند. این مرحله با راه اندازی یک فروشگاه یا مغازه واقعی هیچ تفاوتی ندارد. برای این که تبلیغات اینترنتی را به بهترین شکل انجام بدهید.

 

شما باید مشخص کنید تصمیم به فروش چه محصولی دارید؟ مشخص کنید که مزیت شما برای فعالیت روی این کالا ها چیست؟

به طور مثال :

  1. آیا نماینده انحصاری این دسته از محصولات هستید و یا خودتان تولید کننده محصولات هستید؟
  2. آیا شما در حوزه ای که قرار است کالاهای خود را به فروش برسانید، تخصص دارید؟
  3. آیا امکان فروش اینترنتی محصول وجود دارد و یا به عبارت دیگر فرهنگ خرید اینترنتی آن محصول بین مردم جا افتاده است؟
  4. آیا کالای مورد نظر در حوزه علاقه مندی های شخصی شما قرار دارد؟
  5. آیا حوزه ای که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی انتخاب کرده اید، رقبای زیادی دارد یا خیر؟

 

فاز اجرای پروژه

از این مرحله به بعد وارد فاز اجرا خواهید شد. مسئولیت شما در این مرحله انتخاب یک نام، ثبت دامنه اینترنتی و در نهایت انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا برای فعالیتتان است.

 

مرحله اول برند سازی و طراحی لوگو

در صورتی که شما به برند سازی در طولانی مدت فکر می کنید، گام های اول را باید درست بردارید. در انتخاب نام برند دقت کافی را به خرج بدهید. طراحی یک لوگو که فروشگاه شما با آن شناخته شود هم ضروری است.

 

مرحله دوم استفاده از سیستم های اختصاصی

استفاده از سیستم های اختصاصی به این معنی است که شما برای راه اندازی فروش اینترنتی به یک سیستم طراحی و برنامه نویسی یشرفته نیاز دارید .

برای راهنمایی بیشتر کلیک کنید

 

روش های کم هزینه

راه کم هزینه تر برای  راه اندازی فروشگاه اینترنتی استفاده از سیستم های آماده است. این موارد معمولا به صورت رایگان ارائه می شوند اما خدمات مربوط به راه اندازی آن ها و پشتیبانی آن ها رایگان نیست. از جمله سیستم های مدیریت محتوای رایگان می توان موارد زیر را نام برد:

  1. جوملا
  2. وردپرس
  3. مجنتو
  4. اپن کارت

 

تولید محتوا

کار شما با طراحی سایت در راه اندازی اولیه فروشگاه اینترنتی به اتمام نمی رسد. تولید محتوا فروشگاه اینترنتی یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید به آن توجه کنید. بدون محتوا سایت شما چیزی برای ارائه به مشتریان نخواهد داشت. با در نظر گرفتن موارد تخصصی در تولید محتوا است که بخش بزرگی از فرآیند بازاریابی آنلاین در فروشگاه اینترنتی شما پوشش پیدا می کند.

 

اخذ نماد الکترونیک

 شما می‌توانید با مراجعه به سایت enamad.ir مراحل دریافت نماد را آغاز کنید تا هرچه سریع‌تر آن را دریافت کنید. پس از ثبت‌نام می‌بایست مراحل کار از سوی کارشناسان این مجموعه دولتی پی گیری می شود. اهمیت دریافت نماد در آن است که زمانی که شما بخواهید درگاه مستقیم بانکی دریافت کنید؛ یکی از ملزومات دریافت درگاه پرداخت بانکی، داشتن نماد اعتماد است.

 

درگاه های پرداخت اینترنتی

دریافت درگاه های پرداخت اینترنتی برای کسب و کار شما امری ضروری است . فروشگاه های مختلف روش های مختلفی را برای پرداخت وجه محصول، پیش روی مشتری قرار می‌دهند. از جمله پرداخت آنلاین، واریز به شماره حساب یا پرداخت نقدی در محل از این گزینه ها است.

 

راهکار

در این مقاله سعی کردیم با توجه به سابقه وتجربیات گروه نرم افزاری سرویس ایران شمارا در امر راه اندازی فروشگاه اینترنتی راهنمایی کرده باشم .اما باید به یاد داشته باشید، ساخت یک فروشگاه اینترنتی موفق بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. مانند هر کسب و کار دیگری باید زمان و انرژی صرف کنید و در ضمن ریسک پذیر باشید. از انتخاب محصول مناسب تا ارزیابی ایده و تبلیغات اینترنتی و بازاریابی محصول، همه و همه فرآیند هایی سخت و شاید پر هزینه باشند.

 

 

[av_button_big label=’مشاوره رایگان’ description_pos=’below’ link=’page,34′ link_target=” font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-dmgjntk’ admin_preview_bg=”] جهت مشاوره با ما در تماس باشید
[/av_button_big]

 

همین مطلب در گوگل

 

 

۵/۵ - (۳ امتیاز)
فروشگاه سازمجنتو فارسی
فروش عالی مستلزم سئو عالی
×

سلام سپاس از حسن انتخاب شما!

برای ارتباط مستیقیم با ما یکی از کارشناسان را جهت پیگیری و پشتیبانی انتخاب نمائید . آیدی مستتقیم تلگرام: @hosseineghlimia 

× گفتگو آنلاین