بازاریابی چیست؟

بازاریابی چیست – بازاریابی (مارکتینگ) فرآیندی‌ است که به مخاطبین و خریداران احتمالی می‌گویند که چرا بهتر است به جای رقبا از شما خرید کنند. اگر شما این کار را انجام نمی‌دهید، در واقع بازاریابی ندارید. مهم‌ترین مسئله در فرآیند بازاریابی، پیدا کردن بهترین روش‌ها و بهترین پیام ممکن در رابطه با کسب و کار شما برای انتقال به مخاطبین است.

مفهوم بازاریابی

مفهوم بازاریابی – بازاریابی در واقع هر چیزی‌ است که افراد درمورد برند شما با آن برخورد می‌کنند, از تبلیغات گرفته تا حرف و توصیه‌ی دیگران و استفاده از سرویس و خدمات شما و حتی پشتیبانی بعد از خرید محصولات . همه و همه اجزای مختلف مارکتینگ هستند چون روی تصمیم افراد برای خرید اولیه و خریدهای بعدی از شما تاثیر می‌گذارند.

 

تفاوت بازاریابی با تبلیغات چیست؟

تفاوت بازاریابی با تبلیغات چیست – تبلیغات در واقع انتشار پولی، عمومی و غیرشخصی پیام‌های مختلف درمورد محصولات و خدمات یک سازمان از طریق یک واسطه برای مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه است . در واقع تبلیغات یک بخش از فرآیند کلی بازاریابی‌ است در حالی که بازاریابی یک فرآیند برنامه‌ریزی، اجرا و کنترل سیستماتیک است , بخشی که مسئولیت پخش کردن خبر محصول و خدمات شما بین افراد مختلف و جوامع هدف را بر عهده دارد.

تفاوت بازاریابی با فروش چیست؟

تفاوت بازاریابی با فروش چیست – در واقع بازاریابی تمام کارهایی‌ است که شما برای رسیدن و متقاعد کردن مشتریان بالقوه خود انجام می‌دهید و فرآیند فروش شامل کارهای بعدی می‌شود که در نهایت باید باعث عقد قرارداد یا خرید کالا و خدمات می شود . مثلا واحد مارکتینگ یک کمپین برای جذب مدیران ارشد شرکت‌ها اجرا می‌کند و بعد واحد فروش با تمام افرادی که به نوعی برای تبدیل شدن به مشتری تمایل نشان داده‌اند، تماس می‌گیرند و درمورد محصول و مزایای استفاده از آن توضیح می‌دهند.

پس بازاریابی یعنی چه؟

پس بازاریابی یعنی چه – هرکدام از کتاب‌های اصول بازاریابی را که باز کنید، با تعریفی مثل این روبه‌ رو خواهید شد : مجموعه‌ی فرآیندهایی که یک کالا یا خدمت را از تولیدکننده یا فروشنده به مصرف‌کننده‌ی نهایی می‌رسانند . این فرآیندها می‌توانند شامل طراحی مفهوم کالا یا خدمات، شناسایی مشتریان بالقوه، ترویج مناسب و گذراندن آن از کانال‌های درست فروش باشند.

 

چطور فعالیت‌های مارکتینگ را شناسایی کنیم؟

فعالیت‌های بازاریابی می‌تواند با در نظر گرفتن ۴ بخش کلی آن یعنی “محصول، قیمت، ترویج و توزیع” شناسایی شوند.

در بخش اول : نیاز بازار سنجیده می‌شود و عملکرد کلی محصول طراحی می‌شود.

در مرحله‌ی دوم : استراتژی قیمت‌گذاری تعیین می‌شود.

در مرحله‌ی سوم : اطلاعات محصول از طریق انواع کانال‌های آنلاین و آفلاین به مشتریان انتقال داده می‌شود .

در مرحله‌ی چهارم : محصول به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

 

هدف از بازاریابی چیست؟

سه هدف عمده از انجام فعالیت‌های مارکتینگ عبارت‌اند از:

  • توجه بازار هدف جلب شود
  • فرآیند تصمیم‌گیری مشتریان بالقوه تسهیل شود
  • یک عمل آسان، بدون ریسک و کاملا روشن به مشتریان توصیه شود

اما باید به یاد داشت که تمام این کارها در نهایت برای بالاتر رفتن میزان فروش محصول انجام می‌شوند.

 

روش‌های بازاریابی

روش‌های بازاریابی -روش‌های بازاریابی را می‌توان به دو دسته‌ی عمده‌ی آنلاین و آفلاین تقسیم کرد.

دسته‌ی اول : شامل ایمیل مارکتینگ، تبلیغات نمایشی و کلیکی، تبلیغات شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات با افراد تاثیرگذار و روش‌های مشابه این‌هاست .

دسته‌ ی دوم : بازاریابی حضوری و تبلیغات از طریق پست و بنر و بیلورد و امثال این‌ها را شامل می‌شود.

 

مدیریت بازاریابی چیست؟

مدیریت بازاریابی چیست – یکی از کلماتی که امروزه در دنیای کسب و کارها زیاد شنیده می شود، بازاریابی و مدیریت بازاریابی است. در این مطلب می خواهیم به صورت مختصری تعریفی از مدیریت بازاریابی را ارائه کنیم .

مدیریت بازاریابی یعنی، علم و هنر انتخاب بازارهای هدف سودآور و نیز جذب و حفظ و افزایش مشتریان از طریق خلق و مبادله و ارائه ارزش به آنان است و در واقع فرآیندی به حساب می آید که بصورت کار تیمی باید اجرا شود و یکی از لازمه های موفقیت سازمان ها در دنیای کسب و کار است.

یکی دیگر از اقدامات مهم در مدیریت بازاریابی بخش بندی بازار و مشتریان است. برای موفقیت در بازار و همچنین ارائه محصول به بهترین شکل ممکن باید بازار و مشتری ها بر اساس الگو های صحیح تقسیم بندی شوند، تقسیم بندی که می تواند بر مبنای بازار فروش باشد و یا بر مبنای مشتری که شامل سن، جنسیت، تحصیلات، شغل و… است.

 

و اما حرف آخر

و اما حرف آخر – در نهایت می‌توان گفت بازاریابی هر کاریست که به مردم اطلاعات می‌دهد، در آن‌ها تمایل ایجاد می‌کند و باعث می‌شود محصولی فروخته شود.

به هر حال بحث مدیریت بازاریابی بحثی گسترده و بسیار پر شاخه و برگ است و برای دانستن آن می توان در دوره های مختص آن شرکت کرد و به زبان ساده تر می توانید در راستای پیشرفت کسب و کار خود با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

[av_button_big label=’درخواست پشتیبانی و مشاوره’ description_pos=’below’ link=’page,215827′ link_target=” icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ custom_font=’#ffffff’ color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ color_hover=’theme-color’ custom_bg_hover=’#444444′ av_uid=’av-634u4zb’ admin_preview_bg=”] باما در ارتباط باشید
[/av_button_big]

 

۰۸۱۳۴۲۸۳۸۲۹

۰۹۱۲۰۲۱۵۵۹۰

۰۹۱۸۵۰۰۱۹۵۰

 

۵/۵ - (۱۵ امتیاز)
چطوری خودم سایت طراحی کنم
تحقیق برای سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن
×

سلام سپاس از حسن انتخاب شما!

برای ارتباط مستیقیم با ما یکی از کارشناسان را جهت پیگیری و پشتیبانی انتخاب نمائید . آیدی مستتقیم تلگرام: @hosseineghlimia 

× گفتگو آنلاین