امنیت سایت چطوری تامین میشه

امنیت سایت چطوری تامین میشه – ایده پردازی ، طرح و ظاهر سایت ،نوع برنامه نویسی،آیتم های کاربردی،سئو و بهینه سازی و خلاصه هر مشخصه ای که برای براورده کردن آرزوی داشتن یک سایت خوب مهم و ضروری است ، اماشاید لازم باشد ولی به رغم از گفته های بزرگان علم برنامه نویسی نظیر بیل گیتس مهم ترین شاخص موفقیت یک سایت امنیت سایت است. سرویس ایران در ادامه به بحث در این زمینه مهم می پردازید.امنیت سایت چطوری تامین میشه

امنیت سایت چطوری تامین میشه

عوامل موثر در امنیت سایت

 • انتخاب هاست یا سرور مناسب .
 • استفاده از افزونه یا وبسرویس های امنیتی.
 • بکارگیری پروتکل یا گواهینامه امنیتی SSL.(HTTPS)
 • استفاده از قالب یا پوسته مناسب و بهینه.
 • استفاده از برنامه نویسی استاندارد .
 • استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN).
 • پیشگیری از ارسال ایمیلهای تبلیغاتی مستقیم.
 • ورود به صفحه مدیریت در کامپیوترهای متفاوت و غریبه.
 • امنیت سایت چطوری تامین میشه

 

 

امنیت سایت چطوری تامین میشه

 

انتخاب هاست یا سرور مناسب

انتخاب هاست یا سرور مناسب و ایمن مستلزم بکارگیری آموزشها و تجربه کاربران حرفه ای است و یا بهتر است نمونه شرکتهای معتبر را مورد بررسی و تحلیل قرار داد.اما اگر دنبال روشی آسانتر هستید پیشنهاد  می کنم به سایت دو ارائه دهنده برتر هاست و سرور ایران مراجعه نمائید.

 1. شرکت آی آر پاور وب
 2. شرکت سرور ایران نت

 

امنیت سایت چطوری تامین میشه

استفاده از افزونه یا وبسرویس های امنیتی

استفاده از افزونه یا وبسرویس های امنیتی. کاربران و مدیران سایتها همیشه به دنبال ایمن کردن سایت هستند یکی از روشهای متداول سایتها استفاده از افزونه ها و وبسرویس های امنیتی است . اگر یک وبسایت سفارشی داشته باشید استفاده از وبسرویس و اگر از سیستم های مدیریت محتوا نظیر وردپرس استفاده می کنید افزونه ها به کمک شما می آیند . البته افزونه هایی که پس از تحقیق و بررسی نصب به کار می گیرید.

 

امنیت سایت چطوری تامین میشه

 

بکارگیری پروتکل یا گواهینامه امنیتی SSL.(HTTPS)

تا به حال دقت کردید پرتالهای سازمانی و سایتهای بانکی و یا هر سایتی که اطلاعات کاربران برایشان مهم است پس ار کلیک نهایی به صفحه ای با نوار ابزار سبز رنگ وارد می شوند؟ به عنوان مثال در هنگام خرید اینترنتی و انتقال کاربر به صفحه بانک . صفحاتی که با کد های رمزگذاری شده ssl ساخته می شوند امکان ورود کاربران غیر مجاز را نمی دهند. پیشنهاد می شود برای هر سایتی که قسد راه اندازی آن را دارید از این سرویس استفاده نمائید.شاید بهتر است این مرحله را مهم ترین مرحله ایمن سازی سایتها نامید.

 

 

استفاده از قالب یا پوسته مناسب و بهینه

استفاده از قالب یا پوسته مناسب و بهینه سازی شده هم میتواند امنیت سایت شما را تامین کند و هم سئو سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد به گونه ای که کدهای شما با الگوریتم های سئو همخوانی داشته باشد و قابل هک یا تزریق کد نباشد. قالب خوب علاوه بر زیبایی می بایست مخفی سازی شود . البته این زبانی ساده است و این به آن معنا است که کدهای ضروری پوسته نباید توسط کاربران دیگر قابل مشاهده باشد.

 

 

استفاده از برنامه نویسی استاندارد

استفاده از برنامه نویسی استانداردو همسانسازی شده با تکنولوژی های روزبرنامه سازی همیشه شما را یک قدم جلوتر نگه می دارد یکی از راه کارهایی که هکرها برای ورود به اطلاعات سایت استفاده می کنند باگهای امنیتی کدهای برنامه نویسی قدیمی است . پس لازم است از نظر برنامه نویسی سایتها همیشه بروز باشند.

 

 

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN)

استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) شبکه یا سرور CDN یعنی شبکه تحویل محتوا و این به آن معنا است که در جهت توسعه و بهینه سازی و ایمن سازی سایت شبکه ای کمکی با فراخوانی فایلها در سروری دیگر بارگذاری  می شودو این عمل در نهایت باعث بارگذاری سریع سایت می گردد و کدهای دیداری از دیدگاه هکرها کمی مشکل تر خوانده می شوند.پس بهتر است از همه ابزارهای موجود در جهت امنیت بخشیدن به سایت استفاده نمائید.

 

 

 پیشگیری از ارسال ایمیلهای تبلیغاتی مستقیم

ارسال ایمیلهای تبلیغاتی انبوه با استفاده از ایمیلهای تحت دامنه سایت تا حدی بدون مشکل است اما اگر بیش از حد این روند ادامه پیدا کند به عنوان اسپم شناخته می شود و برای عملکردهای سریع سایت مشکلساز می شود . و علاوه برآن هکر ها می توانند با استفاده از ایمیلهای سایتی که لو رفته برای ارسالهای تبلیغاتی خود استفاده نمایند و به تدریج میتوانند با تزریق دیتابیس وارد دیتابیس و ایمیل سایت شما شوند . پس بهتر است کمی با احتیاط از ایملهای اصلی سایت استفاده شود.

 

 

صفحه مدیریت در کامپیوترهای متفاوت و غریبه

اگر برای بروزرسانی و کار با پنل مدیریت سایت از کامپیوترهای غریبه ،کافی نتها ، و غیره استفاده کردید پیشنهاد می کنیم رمز عبور را بعد از اتمام کار از روی کامپیوترهای فوق حذف نمائید . سعی کنید به این روند عادت کنید با این روش به راحتی همیشه ایمن می مانید.

 

 

امنیت سایت چطوری تامین میشه »حرف آخر:

روشهای دیگری هم برای ایمن سازی سایت وجود دارد که بزودی در مقالات بعدی به آنها می پردازیم اما در این مقاله به مهم ترین موارد امنیتی وب تا حد امکان اشاره شد. امید است در پناه خدا پیروز باشید.

 

 

نویسنده: حسین اقلیمیا

۵/۵ - (۳۶ امتیاز)
روش بکارگیری کلمات کلیدی با ارزش
کسب و کار مهم اماسئو ضروری است
×

سلام سپاس از حسن انتخاب شما!

برای ارتباط مستیقیم با ما یکی از کارشناسان را جهت پیگیری و پشتیبانی انتخاب نمائید . آیدی مستتقیم تلگرام: @hosseineghlimia 

× گفتگو آنلاین